ОТВОРЕНО ЗА НАРАЧУВАЊЕ

Pizza Pempele

Пиринска 48 лок.6

Само затоа што за сите овие години пиците на Маестро Ди Пемпеле никогаш не отстапија ниту еден милиметар од својот квалитет и вкус.

Со купени 4 средни пици добивате 1л. Кока Кола.
Со купени 4 фамилијарни пици добивате 2л. Кока Кола.

НАПОМЕНА:

За Аеродром и Кисела вода:
минимална нарачка 300 денари и достава се наплаќа 50 денари!

 

  •    Минимална нарачка:  0 - 500 денари
  •    Време на достава:  30 минути
  •    Начин на плаќање:  Во готово
  •    Доплата за достава:  Бесплатна достава

Работно време

Понеделник - четврток: 09:00 до 23:30

Петок: 09:00 до 23:30

Сабота: 10:00 до 23:30

Недела: 10:00 до 23:30

ПИЦИ

Пелат, кашкавал, шунка, кулен, свински врат, пршута, сланина

    ПОРЦИИ
Средна - 30 cm 280 денари
Фамилијарна - 40 cm 430 денари
Џамбо - 50 cm 580 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, свински врат, сирење, јајца

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 270 денари
Фамилијарна - 40cm 410 денари
Џамбо - 50 cm 580 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, кулен, свежи шампињони, фета сирење

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 280 денари
Фамилијарна - 40cm 430 денари
Џамбо - 50 cm 580 денари
Во кошничка

Пелат, растителен кашкавал, домат, пиперка, маслинки, тиквица, свежи шампињони, рукола

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 250 денари
Фамилијарна - 40cm 370 денари
Џамбо - 50cm 530 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, сланина, маслинки, јајца, рукола

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 270 денари
Фамилијарна - 40cm 410 денари
Џамбо - 50cm 580 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, маслиново масло

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 220 денари
Фамилијарна - 40cm 370 денари
Џамбо - 50cm 530 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, свежи шампињони

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 220 денари
Фамилијарна - 40cm 370 денари
Џамбо - 50cm 530 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, шунка

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 220 денари
Фамилијарна - 40cm 370 денари
Џамбо - 50cm 530 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, шунка, свежи шампињони

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 230 денари
Фамилијарна - 40cm 370 денари
Џамбо - 50cm 530 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, моцарела, домат, рукола, маслиново масло

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 250 денари
Фамилијарна - 40cm 390 денари
Џамбо - 50cm 550 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, шунка, свежи шампињони, маслинки, пршута

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 260 денари
Фамилијарна - 40cm 410 денари
Џамбо - 50cm 550 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, свежи шампињони, домат, маслинки, пиперка, тиквица, рукола

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 260 денари
Фамилијарна - 40cm 380 денари
Џамбо - 50cm 550 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, туна, маслинки

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 260 денари
Фамилијарна - 40cm 400 денари
Џамбо - 50cm 580 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, кулен

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 250 денари
Фамилијарна - 40cm 380 денари
Џамбо - 50cm 550 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, кулен , лута пиперка, 4 врсти на бибер

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 260 денари
Фамилијарна - 40cm 420 денари
Џамбо - 50cm 580 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, пршута, рукола, пармезан, маслиново масло

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 270 денари
Фамилијарна - 40cm 430 денари
Џамбо - 50cm 580 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, магдонос, лук, пршута, маслиново масло

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 270 денари
Фамилијарна -40cm 430 денари
Џамбо - 50cm 580 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, говедска пршута, рукола, пармезан, маслиново масло

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 320 денари
Фамилијарна - 40cm 460 денари
Џамбо - 50cm 620 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, рокфорт, пршута, рукола, пармезан, маслиново масло

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 270 денари
Фамилијарна - 40cm 450 денари
Џамбо - 50cm 600 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, свеж магдонос, лук, маслиново масло

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 230 денари
Фамилијарна - 40cm 370 денари
Џамбо - 50cm 530 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, шунка, кулен, свински врат, пршута, домат, сирење, свежи шампињони, рукола

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 280 денари
Фамилијарна - 40cm 440 денари
Џамбо - 50cm 580 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, маслинки

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 250 денари
Фамилијарна - 40cm 380 денари
Џамбо - 50cm 530 денари
Во кошничка

Пелат, кашкавал, моцарела, рокфорт, пармезан, камемберг

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 280 денари
Фамилијарна - 40cm 450 денари
Џамбо - 50cm 600 денари
Во кошничка

Пелат, спанаќ, сирење, моцарела

    ПОРЦИИ
Средна - 30cm 260 денари
Фамилијарна- 40cm 400 денари
Џамбо - 50cm 600 денари
Во кошничка

ПАСТРМАЈЛИИ

Со свинско месо

    ПОРЦИИ
Голема 230 денари
Во кошничка

Свинско месо и јајца

    ПОРЦИИ
Голема 230 денари
Во кошничка

Свинско месо, сланина, кашкавал

    ПОРЦИИ
Голема 260 денари
Во кошничка

Свинско месо, кашкавал, сирење

    ПОРЦИИ
Голема 260 денари
Во кошничка

Usamkd

Napraviv naracka vo koj dosta ja nadmina cenata za besplatna dostav. Pizzata bese dostavena navrwmeno i soferot mi kaza da se simnam zato so bil vo kuzva nemal vreme da se kaci , zgora na toa 70denari za dostava za naracka koja treba da bide besplatna. Se javiv da prasam zasto mi rekoa deka oni imale teosoci za soferi i goriva ,

25 декември 2018

Nevena

Vo kapriciozata jajce

13 декември 2018

ivanbgd1

Брза достава, превкусна пица. Цените малку повисоки од стандардот.4/5

21 октомври 2018

H.Nikola

Sekoja cest, pica za 15 min od odobruvanje naracka

22 јуни 2017

SandraCh

Dostava na topla pastrmajlija za 15 min

19 август 2016

davidk

Picata mi gi nadmina ocekuvanjata, sekoja cest! :) 5/5

13 јули 2016

SandraCh

Odlichna pastrmajlija, dostavena do vrata na veme, topla i vkusna.

05 март 2016

aledis

picata bese mnogu dobra, stigna topla i brzo

23 декември 2015

bajdurac365

Стандарден муштерија сум, квалитет секогаш на највисоко ниво. само кечапот некако може да е подобар, друго е се феноменално. и доставувачите пријателски расположени и се. браво дечки

20 декември 2015

ellemz

Brzi i tocni, picata topla i vkusna.

07 октомври 2015

alternatex

Brzi i korektni. Picata bese topla koga pristigna. Vkusno!

10 септември 2015

Zoreto

Ednostavno najdobri.

29 август 2015

bajdurac365

Злетовска и Пајко маало пастрмајлии чиста 10ка. секоја чест.

10 август 2015

Ernest

Секоја чест за услугата! Брза достава, одлична пица (особено тестото, првокласно) и разумни цени. Кој пробал, знае :) Чиста 10ка, браво!

28 јуни 2015

Tinna

Eve jas pak da ostavam komentar! Alal da vi se parite shto gi zemate! Pica stugnuva za 15 min pred vrata,so vkus ko da ja jadam vo Neapol! Bravo! Samo moze svez bosilek da dodadete :)

09 јуни 2015

Tinna

Odlicni pici,mnogu brza dostava!

15 мај 2015

bajdurac365

Најубава пица од сите на брзозалче

27 февруари 2015

mnaumovski

Пицата е крај. Браво !

12 јануари 2015

Ве молиме прво најавете се како корисник за да додадете коментар.
Ве молиме прво најавете се како корисник за да додадете рејтинг за ресторанот.
Вашиот рејтинг е успешно зачуван. Ви благодариме за одвоеното време.