ЗАТВОРЕНО ЗА НАРАЧУВАЊЕ

Felice Pasta

Партизански Одреди бр.17 - Порта Буњаковец

ДНЕВНА ДОЗА СРЕЌА СПАКУВАНА ВО ВКУСНА ПАСТА...
 
 
 
 
  •    Минимална нарачка:  400 денари
  •    Време на достава:  30-40 минути
  •    Начин на плаќање:  Во готово
  •    Доплата за достава:  Бесплатна достава

Работно време

Понеделник - четврток: 10:00 до 16:00

Петок: 10:00 до 16:00

Сабота: не работи

Недела: не работи

ПАСТА

Ладно цедено маслиново, помодоро сос, свеж босилек, пармезан

    ПОРЦИИ
Порција 130 денари

Ладно цедено маслиново, помодоро сос, крема за готвење, босилек, оригано, пармезан

    ПОРЦИИ
Порција 140 денари

Ладно цедено маслиново, свежи печурки, крема за готвење, босилек, оригано, пармезан

    ПОРЦИИ
Порција 140 денари

Песто сос (босилек), лешници, пармезан

    ПОРЦИИ
Порција 140 денари

Алфредо сос (бешамел крем за готвење), сланина, пармезан. ~ 440гр. порција

    ПОРЦИИ
Порција 169 денари
Ладно цедено маслиново, лук, магданос, мелено чили, пармезан. ~ 440гр. порција
    ПОРЦИИ
Порција 110 денари

Маринирано Пилешко Месо, Бешамел сос, Кари и Пармезан. 440g порција

    ПОРЦИИ
Порција 169 денари

Ладно цедено маслиново, лук, помодоро сос, свежо чили и пармезан. 440g порција

    ПОРЦИИ
Порција 140 денари

Маринирано пилешко месо, кромид, алфредо сос, пармезан.

    ПОРЦИИ
Порција 169 денари

Gouda, Pecorino, Gorngonzola, Parmigiano

    ПОРЦИИ
Порција 169 денари

Спанаќ, пилешко месо, помодоро сос, пармезан

    ПОРЦИИ
Порција 169 денари

ПИЈАЛОЦИ

Pepsi

    ПОРЦИИ
0,5 л 50 денари

Mirinda Orange

    ПОРЦИИ
0,5 л 50 денари

Mirinda Lemon

    ПОРЦИИ
0,5 л 50 денари

Кисела вода

    ПОРЦИИ
0,5 л 30 денари

Aqua Viva

    ПОРЦИИ
0,5 л 30 денари

TaurusMKD

Spinach Chicken Pasta без ChickenjQuery11020813642349193658_1511176932585?Ако во пастите немате некоја од главните состојки, треба да се јавите на телефон и да кажете!!!

20 ноември 2017

Marija27

������ �. �������� �� ����, ������ ��������� � �� ������� �� ���� �����. ����� �� ������� �� ������� ���� ��������� �� �����.

19 април 2017

korisniche

Пастата е генерално добра и порциите се солидни. Веднаш се приметува вкусот на свежо рендан пармезан и ладно цедено маслиново. Но, во Феличето неколку пати ми ставате рукола наместо босилек, што е тотална утка и сосема различен вкус. Исто така, тестенините се прилично суви, без доволно сос.

22 февруари 2017

mnaumovski

Храната е супер само малце макарони ставате :( И 400 денари минимална нарачка малце претерано е.

09 јули 2015

Ве молиме прво најавете се како корисник за да додадете коментар.
Ве молиме прво најавете се како корисник за да додадете рејтинг за ресторанот.
Вашиот рејтинг е успешно зачуван. Ви благодариме за одвоеното време.