ЗАТВОРЕНО ЗА НАРАЧУВАЊЕ

Сегрето

АСНОМ 72, локал 1

Сегрето е локал во Ново Лисиче кој е целосно стандардизиран и уреден по најнов терк. Кујната се води по сите правила на HACCP системот, чија цел е вистинско уживање во храната. Достава на пица, паста,  готвени јадења, салати...Повелете!

Минимална нарачка за Аеродром и Ново Лисиче:
250 денари 

Минимална нарачка за Кисела Вода, Автокомадна, Маџари:
600 денари

 

  •    Минимална нарачка:  250 денари
  •    Време на достава:  40 минути
  •    Начин на плаќање:  Во готово
  •    Доплата за достава:  Бесплатна достава за Аеродром и Ново Лисиче

Работно време

Понеделник - четврток: 10:00 до 10:01

Петок: 10:00 до 10:01

Сабота: 12:00 до 12:01

Недела: не работи

ПИЦИ

Пелат, шунка, кашкавал, печурки

    ПОРЦИИ
Мала - 30cm 200 денари
Средна - 40cm 320 денари

Пелат, кашкавал

    ПОРЦИИ
Мала - 30cm 170 денари
Средна - 40cm 270 денари

Пелат, кашкавал, шунка печурки, кулен, пченица

    ПОРЦИИ
Мала - 30cm 250 денари
Средна - 40cm 350 денари

Пелат, кашкавал, пармезан, моцарела, горгонзола

    ПОРЦИИ
Мала - 30cm 300 денари
Средна - 40cm 400 денари

Пелат, кашкавал, кулен

    ПОРЦИИ
Мала - 30cm 230 денари
Средна - 40cm 350 денари

Кашкавал, морски плодови, ракчиња, пелат

    ПОРЦИИ
Мала - 30cm 250 денари
Средна - 40cm 400 денари

Пелат, сирење, домати, пиперки, кашкавал

    ПОРЦИИ
Мала - 30cm 200 денари
Средна - 40cm 330 денари

Пелат, кашкавал, сланина, феферони, шери

    ПОРЦИИ
Мала - 30cm 300 денари
Средна - 40cm 400 денари

ПАСТА И РИЖОТО

Шпагети, крем сос од печурки

    ПОРЦИИ
Порција 150 денари

Шпагети, сланина, јајце, пармезан

    ПОРЦИИ
Порција 150 денари

Шпагети,пелатио, ракчиња, морски плодови, школки

    ПОРЦИИ
Порција 180 денари

Пилешко, ориз, пелатио, пармезан, кромид

    ПОРЦИИ
Порција 150 денари

Ориз, пелатио, кромид, шери, пиперка, модар патлиџан, златен микс, тиквици, рукола

    ПОРЦИИ
Порција 150 денари
Ориз, пелатио, кромид, ракчиња, морски плодови, школки, шкампи, кромид, лук
    ПОРЦИИ
Порција 200 денари

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

250 г. пилешки стек + 150 г. гарнир + сос

    ПОРЦИИ
Порција 180 денари

250 г. пилешки стек + 100 г. печурки + сос + 150 г. гарнир

    ПОРЦИИ
Порција 180 денари

300 г. полнет пилешки стек + 150 г. гарнир

    ПОРЦИИ
Порција 170 денари

250 г. плескавица + 50 г. кашкавал + 100 г. помфрит

    ПОРЦИИ
Порција 200 денари

САЛАТИ

Пилешки стек, марула, рукола, шери, ротквица, маслинки, црни маслинки, кубети, пармезан, сос

    ПОРЦИИ
Порција 180 денари

Домат, моцарела, рукола, босилок

    ПОРЦИИ
Порција 190 денари

Марула, шери, краставички, маслинки, туна, сос

    ПОРЦИИ
Порција 130 денари

Марула, рукола, шери, краставица, маслинки, ротквица, бабури, јаболко

    ПОРЦИИ
Порција 140 денари

Јајце, марула, пршута, ротквица, маслинки, мраставица, шери, кашкавал, сос

    ПОРЦИИ
Порција 180 денари

Морски плодови, рукола, марула, пченка, шери, сос

    ПОРЦИИ
Порција 180 денари

Фурнаринки

    ПОРЦИИ
Порција 70 денари

ПРОМОТИВНО МЕНИ

Пилешки прсти
    ПОРЦИИ
Порција 150 денари
3 јајца на око, сланина, кашкавал
    ПОРЦИИ
Проција 100 денари
Клуб сендвич
    ПОРЦИИ
Клуб сендвич 120 денари
Пица сендвич
    ПОРЦИИ
Пица сендвич 120 денари

Marfi

Многу вкусна храна, откако го откривме постојано нарачуваме. Малку само да ја убрзате доставата.

09 февруари 2017

Ве молиме прво најавете се како корисник за да додадете коментар.
Ве молиме прво најавете се како корисник за да додадете рејтинг за ресторанот.
Вашиот рејтинг е успешно зачуван. Ви благодариме за одвоеното време.