ЗАТВОРЕНО ЗА НАРАЧУВАЊЕ

Kono Pizza

бул. АСНОМ бр. 24

Затворени сме за достава бидејки се селиме на нова локација.

 

Коно пицата ја подготвуваме со многу љубов и внимание според оригинален италијански рецепт. Корнетите се подготвуваат со најквалитетни состојки, вкусот е неодолив, а самиот оброк и пакувањето се екстремно практични доколку сакате да јадете на нога, во канцеларија или во вашиот дом.

Вкусете коно пица и уверете се!

  •    Минимална нарачка:  300 денари
  •    Време на достава:  40 минути
  •    Начин на плаќање:  Во готово
  •    Доплата за достава:  Бесплатна достава

Работно време

Понеделник - четврток: 00:00 до 00:01

Петок: 00:00 до 00:01

Сабота: не работи

Недела: не работи

КОРНЕТИ

Доматен сос, шунка, ајдамер, печурки

    ПОРЦИИ
Корнет 80 денари

Доматен сос, кулен, ајдамер, пиперка

    ПОРЦИИ
Корнет 90 денари
Доматен сос, горгонзола, ајдамер, крем чиз, пармезан
    ПОРЦИИ
Корнет 100 денари
Пилешко, кулен, ајдамер, пченка, пиперка, чили
    ПОРЦИИ
Корнет 90 денари

Павлака, пилешко, ајдамер, печурки, кари

    ПОРЦИИ
Корнет 90 денари

Доматен сос, сланина. ајдамер, пармезан, маслинки

    ПОРЦИИ
Корнет 100 денари

Домтен сос, мортадела, ајдамер, горгонзола, маслинки, пиперка

    ПОРЦИИ
Корнет 90 денари

Туна, пченка, ајдамер, маслинки, кромид

    ПОРЦИИ
Корнет 80 денари

ПИЦА ТОРТИ

Доматен сос, кулен, фета, сланина, ајдамер, чедар, печурки

    ПОРЦИИ
Пица торта 150 денари

Доматен сос, шунка, пилешко, павлака, ајдамер, чедар, печурки

    ПОРЦИИ
Пица торта 150 денари

ТОСТ

Фета, кашкавал, шунка

    ПОРЦИИ
Тост 80 денари

Кулен, кашкавал, маслинки

    ПОРЦИИ
Тост 90 денари

Зденка, горгонзола, чедар, ајдамер

    ПОРЦИИ
Тост 90 денари

САЛАТИ

Пилешко месо, кубети, пармезан, домат, марула, дресинг

    ПОРЦИИ
Салата 150 денари

Туна, маслинки, пченка, кромид, марула, дресинг

    ПОРЦИИ
Салата 150 денари

Домат, кашкавал, рукола, јајце, марула, дресинг

    ПОРЦИИ
Салата 150 денари

ВАФЛИ

Чоколаден прелив, шекер во прав

    ПОРЦИИ
Вафла 50 денари

Нутела, фстаци, плазма, чоколаден прелив

    ПОРЦИИ
Вафла 80 денари

Нутела, киндер крем, лешници, кармел

    ПОРЦИИ
Вафла 100 денари

Бел крем, рафаело крем, кокос, бело чоколадо, прелив

    ПОРЦИИ
Вафла 90 денари

Чоколаден крем, портокал, круша, плазма, чоколаден прелив

    ПОРЦИИ
Вафла 80 денари

eka_16i

Trgnavme da naracame, ama minimum naracka za centar e 600 denari, a ne najdovme opcija za doplata na dostava.Bi se osekjala mnogu glupo da potrosam 600 denari za kaskaval u kornet.

19 септември 2017

Ве молиме прво најавете се како корисник за да додадете коментар.
Ве молиме прво најавете се како корисник за да додадете рејтинг за ресторанот.
Вашиот рејтинг е успешно зачуван. Ви благодариме за одвоеното време.