ЗАТВОРЕНО ЗА НАРАЧУВАЊЕ

Гостилница Две Лири

Ѓорче Петров 94А

Бесплатна достава на највкусната скара на жар, единствените штипски пастрмајлии и пици.

  •    Минимална нарачка:  200 денари
  •    Време на достава:  30мин. до 1ч.
  •    Начин на плаќање:  Во готово
  •    Доплата за достава:  Бесплатна достава

Работно време

Понеделник - четврток: 10:00 до 22:00

Петок: 10:00 до 22:00

Сабота: 10:00 до 22:00

Недела: 12:00 до 20:00

ПРОМОТИВНО МЕНИ

Три мали плескавици со лепче од фурна, домат, марула, помфрит, кечап и мајонез

    ПОРЦИИ
Порција 175 денари

Три мали плескавици со лепче од фурна, домат, марула, помфрит, кечап и мајонез

    ПОРЦИИ
Порција 195 денари

Плескавица од 225 гр, помфрит, марула, краставички, кечап и мајонез

    ПОРЦИИ
Порција 155 денари
Шунка, кашкавал, домат, марула
    ПОРЦИИ
Врап 125 денари
Стек, хопла, пиперка, кромид, пченка и кари сос
    ПОРЦИИ
Врап 135 денари

Туна, марула, кромид, маслиново масло

    ПОРЦИИ
Врап 135 денари

Три лепчиња, шунка, кашкавал, павлака, марула и помфрит

    ПОРЦИИ
Сендвич 125 денари

Три лепчиња, пршута, кашкавал, павлака, домат, марула, помфрит

    ПОРЦИИ
Сендвич 155 денари

Три мали стек сендвичи со лепче од фурна, кашкавал, марула, помфрит, кечап, мајонез

    ПОРЦИИ
Сендвич 185 денари
Пршута, кашкавал, краставица, домат, кубети
    ПОРЦИИ
Салата 195 денари
Пилешки коцки, кубети, домат, пармезан, дресинг, нафора
    ПОРЦИИ
Салата 255 денари

Туна, марула, краставица, домат, пченка, кромид, маслиново масло, фурнаринки

    ПОРЦИИ
Салата 235 денари

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

Пилешки крилца

    ПОРЦИИ
Порција 120 денари

Пилешки батак

    ПОРЦИИ
Порција 150 денари
Пилешки стек
    ПОРЦИИ
Порција 150 денари

Пилешки ражнич

    ПОРЦИИ
Порција 160 денари
Пилешки прсти
    ПОРЦИИ
Порција 170 денари
Пилешки увијач
    ПОРЦИИ
Порција 170 денари
Пилешко во кари сос
    ПОРЦИИ
Порција 180 денари

Пилешко полнето

    ПОРЦИИ
Порција 190 денари
Пилешки стек Две Лири
    ПОРЦИИ
Порција 200 денари

Кебап

    ПОРЦИИ
Парче 12 денари

Плескавица

    ПОРЦИИ
Плескавица 120 денари
Шарска плескавица
    ПОРЦИИ
Плескавица 160 денари

Гурманска плескавица

    ПОРЦИИ
Плескавица 180 денари
Две лири плескавица
    ПОРЦИИ
Плескавица 180 денари
Џигер на скара
    ПОРЦИИ
Порција 120 денари

Уштипци

    ПОРЦИИ
Порција 150 денари

Кременадла

    ПОРЦИИ
Порција 160 денари
Ражнич
    ПОРЦИИ
Порција 160 денари
Вешалица
    ПОРЦИИ
Порција 180 денари

Ребро свежо

    ПОРЦИИ
Порција 180 денари
Увијач
    ПОРЦИИ
Порција 180 денари

Бела вешалица

    ПОРЦИИ
Порција 180 денари
Ражнич растурен
    ПОРЦИИ
Порција 200 денари

Вешалица полнета

    ПОРЦИИ
Порција 220 денари

Кордон блу

    ПОРЦИИ
Порција 220 денари

Свинско печење во сос

    ПОРЦИИ
Порција 220 денари

Филе

    ПОРЦИИ
Порција 230 денари

Вешалица Две Лири

    ПОРЦИИ
Порција 240 денари
Селско месо
    ПОРЦИИ
Порција 250 денари
Растурен ражнич филе
    ПОРЦИИ
Порција 260 денари

Филе со праз и сува пиперка

    ПОРЦИИ
Порција 260 денари
Филе Две Лири
    ПОРЦИИ
Порција 280 денари
Ребро во фурна
    ПОРЦИИ
Порција 280 денари
Телешки мускул во сос
    ПОРЦИИ
Порција 320 денари
Бифтек
    ПОРЦИИ
Порција 650 денари
Тенка кобасица
    ПОРЦИИ
Порција 140 денари
Димен дебел колбас
    ПОРЦИИ
Порција 150 денари
Сланина димена
    ПОРЦИИ
Порција 160 денари

ПИЦИ

Маргарита
    ПОРЦИИ
Средна 180 денари
Фамилијарна 290 денари

Вегетаријана

    ПОРЦИИ
Средна 210 денари
Фамилијарна 320 денари
Везувио
    ПОРЦИИ
Средна 210 денари
Фамилијарна 310 денари

Капричиоза

    ПОРЦИИ
Средна 240 денари
Фамилијарна 360 денари

Туна

    ПОРЦИИ
Средна 220 денари
Фамилијарна 360 денари
Пеперони
    ПОРЦИИ
Средна 250 денари
Фамилијарна 360 денари
Пршута
    ПОРЦИИ
Средна 250 денари
Фамилијарна 380 денари
Кватро формаџи
    ПОРЦИИ
Средна 280 денари
Фамилијарна 390 денари
Македонска
    ПОРЦИИ
Средна 300 денари
Фамилијарна 400 денари
Фунги
    ПОРЦИИ
Средна 220 денари
Фамилијарна 320 денари
Штипска пастрмајлија
    ПОРЦИИ
Средна 150 денари
Фамилијарна 210 денари

САЛАТИ

Шопска салата

    ПОРЦИИ
Порција 100 денари

Егејска салата

    ПОРЦИИ
Порција 120 денари
Шопска салата со фурнаринки
    ПОРЦИИ
Порција 150 денари
Туна салата
    ПОРЦИИ
Порција 160 денари
Шеф салата
    ПОРЦИИ
Порција 180 денари
Цезар салата
    ПОРЦИИ
Порција 180 денари
Цезар салата со фурнаринки
    ПОРЦИИ
Порција 230 денари
Зелка салата
    ПОРЦИИ
Порција 90 денари
Краставица салата
    ПОРЦИИ
Порција 90 денари
Марула
    ПОРЦИИ
Порција 90 денари
Мимоза салата
    ПОРЦИИ
Порција 90 денари
Таратур салата
    ПОРЦИИ
Порција 90 денари
Витаминска салата
    ПОРЦИИ
Порција 100 денари
Македонска салата
    ПОРЦИИ
Порција 100 денари
Мешана салата
    ПОРЦИИ
Порција 100 денари

ДЕСЕРТИ

Баклава
    ПОРЦИИ
Парче 60 денари
Штрудла
    ПОРЦИИ
Парче 70 денари
Палачинка со крем и банана
    ПОРЦИИ
Палачинка 90 денари

Палачинка со мед и ореви

    ПОРЦИИ
Палачинка 90 денари

Maxyo

најдобри... препорачувам :)

04 јуни 2017

Ве молиме прво најавете се како корисник за да додадете коментар.
Ве молиме прво најавете се како корисник за да додадете рејтинг за ресторанот.
Вашиот рејтинг е успешно зачуван. Ви благодариме за одвоеното време.