ЗАТВОРЕНО ЗА НАРАЧУВАЊЕ

Гостилница Крчма

ул. Метрополит Теодосиј Гологанов бр. 61

Бесплатна достава во Капиштец и околина за секоја нарачка над 300 денари.

ПРОМОЦИИ:
Со секоја нарачана пица за достава добивате БЕСПЛАТНО една PEPSI Кола 0,5л.

  •    Минимална нарачка:  0 денари
  •    Време на достава:  40 минути
  •    Начин на плаќање:  Во готово
  •    Доплата за достава:  30 денари

Работно време

Понеделник - четврток: 10:00 до 21:00

Петок: 10:00 до 21:00

Сабота: 10:00 до 21:00

Недела: 12:00 до 17:00

СКАРА

Кебап

    ПОРЦИИ
33 гр. 13 денари
Шарска плескавица
    ПОРЦИИ
300 гр. 150 денари
Уштипак
    ПОРЦИИ
50 гр. 30 денари
Ребро
    ПОРЦИИ
300 гр. 170 денари
Врат
    ПОРЦИИ
200 гр. 130 денари
Кременадла
    ПОРЦИИ
200 гр. 130 денари

Свинска вешалица

    ПОРЦИИ
200 гр. 160 денари
Свински увијач
    ПОРЦИИ
200 гр. 150 денари
Свински ражнич
    ПОРЦИИ
180 гр. 130 денари

Димен колбас

    ПОРЦИИ
200 гр. 110 денари

Пилешки стек

    ПОРЦИИ
200 гр. 120 денари
Пилешки батак
    ПОРЦИИ
200 гр. 120 денари
Пилешки увијач
    ПОРЦИИ
200 гр. 140 денари

Пилешки ражнич

    ПОРЦИИ
200 гр. 140 денари
Пилешки прсти
    ПОРЦИИ
250 гр. 160 денари

Пилешки крилца

    ПОРЦИИ
500 гр. 130 денари

Џигер

    ПОРЦИИ
250 гр. 120 денари

Сланина

    ПОРЦИИ
170 гр. 110 денари
Лепиња
    ПОРЦИИ
Парче 20 денари
Нафора
    ПОРЦИИ
Парче 50 денари

Фурнаринки

    ПОРЦИИ
порција 60 денари
Помфрит
    ПОРЦИИ
Мал 50 денари
Голем 80 денари
Мал со сирење 60 денари
Голем со сирење 100 денари

Со прелив + сирење

    ПОРЦИИ
Парче 100 денари

СЕНДВИЧИ

Плескавица 150 гр, помфрит, салата

    ПОРЦИИ
Хамбургер 100 денари

Пилешки стек 160 гр, помфрит, салата

    ПОРЦИИ
Сендвич 110 денари

ПИЦИ

Доматен сос, кашкавал

    ПОРЦИИ
Мала 170 денари
Голема 280 денари

Доматен сос, кашкавал, шунка, печурки

    ПОРЦИИ
Мала 200 денари
Голема 320 денари

Доматен сос, кашкавал, домат, пиперка, печеница, сирење

    ПОРЦИИ
Мала 220 денари
Голема 400 денари

Пилешки стек, кечап, моцарела, печурки

    ПОРЦИИ
Мала 200 денари
Голема 370 денари
Доматен сос, мелено месо, сланина, кромид, пармезан, шунка
    ПОРЦИИ
Мала 200 денари
Голема 370 денари

Доматен сос, кашкавал, пршут

    ПОРЦИИ
Мала 250 денари
Голема 450 денари
Доматен сос, кашкавал, шунка, печеница, сланина, кулен
    ПОРЦИИ
Мала 200 денари
Голема 350 денари

Доматен сос, кашкавал, пармезан, моцарела, горгонзола

    ПОРЦИИ
Мала 250 денари
Голема 450 денари

Доматен сос, кашкавал, кулен

    ПОРЦИИ
Мала 200 денари
Голема 320 денари

Доматен сос, кашкавал, печурки, домат, пиперка, маслинки, кромид

    ПОРЦИИ
Мала 190 денари
Голема 300 денари

Доматен сос, маслинки, рукола, кромид

    ПОРЦИИ
Мала 170 денари
Голема 300 денари
Хопла, кашкавал, сланина, сирење, јајце
    ПОРЦИИ
Мала 200 денари
Голема 350 денари

Затворена пица

    ПОРЦИИ
Затворена пица 120 денари

ПАСТРМАЈЛИЈА

Свинско месо, јајца

    ПОРЦИИ
Мала 170 денари
Голема 220 денари

Пилешко месо, јајца

    ПОРЦИИ
Мала 170 денари
Голема 220 денари

Свинско месо

    ПОРЦИИ
Мала 170 денари
Голема 220 денари
Свинско месо, кашкавал
    ПОРЦИИ
Мала 180 денари
Голема 230 денари

Пилешко месо

    ПОРЦИИ
Мала 170 денари
Голема 220 денари

Пилешко месо, кашкавал

    ПОРЦИИ
Мала 180 денари
Голема 230 денари

Suzze99

Скарата е вкусна, но треба да се подобри помфритот (воглавно задоволни сме од нарачката) ✌🏻

01 ноември 2017

vdaevski

Овај ресторан треба да се отстрани од Брзо Залче. Пред 3 саати добив известување дека нарачката е одобрена, до сега ја нема никаде и ова не е прв пат.

06 октомври 2017

eelenaz

Makedonskata pica da bide bez domat I sirenje, a mesto toa da ima pecurki ako moze, znaci domatno pire, piperka, kaskaval, pecenica I pecurki. I Pepsi ako moze mesto pola litro da ni pratite litro ipol ke si go doplatime kolku treba.

24 јули 2017

ceconi68

Stramotilaci, ako ne pravite hrana za naracka po online togash shto barate na stranava, podobro otkazete se. Ova nikade go nema stramotilaci

22 јули 2017

vnuce

Си пуштам нарачка во работно време и си чекам да дојде храната. Саат време покасно, проверувам и гледам дека нарачката е одбиена со неписмена порака која што кажува дека ги мрзи веќе да работат денес (се уште во работно време)Како се губат редовни клиенти, лекција број 1!

03 јули 2016

Ве молиме прво најавете се како корисник за да додадете коментар.
Ве молиме прво најавете се како корисник за да додадете рејтинг за ресторанот.
Вашиот рејтинг е успешно зачуван. Ви благодариме за одвоеното време.