ОТВОРЕНО ЗА НАРАЧУВАЊЕ

Жапон кафе бар

Франклин Рузвелт 63А

Достава на пици,пастрмајлии,вафли,палачинки,салати, пилешко!
Платите помалку, добијте повеќе!

 

Минимална нарачка за Центар, Карпош 1,2,3,4, Капиштец, Дебар Маало, Тафталиџе:
300 денари

Минимална нарачка за Влае, Момин поток, Трнодол, Злокуќани:
500 денари

Минимална нарачка за Чаир, Кисела Вода, Пролет, Мичурин, Острво, Ќерамидница:
700 денари

Минимална нарачка За Аеродром, Црниче, Ѓорче Петров:
800 денари

 

  •    Минимална нарачка:  300-1000 денари
  •    Време на достава:  50 минути
  •    Начин на плаќање:  Во готово
  •    Доплата за достава:  Бесплатна достава

Работно време

Понеделник - четврток: 12:00 до 23:00

Петок: 12:00 до 23:00

Сабота: 12:00 до 23:00

Недела: 15:00 до 20:00

ДОРУЧЕК

3 јајца, кашкавал, шунка, печурки, домат

    ПОРЦИИ
Порција 120 денари
Во кошничка

Јајца на око со шунка

    ПОРЦИИ
Порција 120 денари
Во кошничка

Јајца на око со сланина

    ПОРЦИИ
Порција 120 денари
Во кошничка

Лепче

    ПОРЦИИ
Лепче 30 денари
Во кошничка
Кашкавал, пелат, туна, кромид
    ПОРЦИИ
33 cm 230 денари
Во кошничка

Пица сендвич

    ПОРЦИИ
Сендвич 140 денари
Во кошничка

СЕНДВИЧИ

Кечап, кашкавал, печурки, павлака, шунка

    ПОРЦИИ
Пица сендвич 130 денари
Во кошничка

Кечап, кашкавал, печурки, павлака, кулен

    ПОРЦИИ
Пица сендвич 150 денари
Во кошничка

Кечап, кашкавал, шунка, мајонез, домат, марула, краставица

    ПОРЦИИ
Сендвич 100 денари
Во кошничка

Роловано гиро/ Пилешко

    ПОРЦИИ
Гиро 160 денари
Во кошничка

ОРДЕВЕРИ

Пармезан, моцарела, рокфор, овчи кашкавал, овчо сирење

    ПОРЦИИ
Ордевер 500 денари
Во кошничка

Пршут, шунка, кулен, печеница, свински врат

    ПОРЦИИ
Ордевер 480 денари
Во кошничка

Пршут и мешан кашкавал

    ПОРЦИИ
Ордевер 450 денари
Во кошничка

САЛАТИ

Марула, краставица, домат, маслинки, пиперка, ротквица, сирење, маслиново масло

    ПОРЦИИ
Порција 170 денари
Во кошничка

Марула, ајдамер, домат, краставица, пршут, рукола, кубети

    ПОРЦИИ
Порција 230 денари
Во кошничка
Марула, краставица, домат, маслинки, пармезан, пилешко, маслиново масло
    ПОРЦИИ
Порција 230 денари
Во кошничка
Шопска салата
    ПОРЦИИ
Порција 110 денари
Во кошничка

Таратур салата

    ПОРЦИИ
Порција 110 денари
Во кошничка

Македонска салата

    ПОРЦИИ
Порција 100 денари
Во кошничка

ПАСТА

Сос, пармезан, хопла, свежи шампињони, зачин

    ПОРЦИИ
Порција 230 денари
Во кошничка

Сос, бел лук, магдонос, пармезан

    ПОРЦИИ
Порција 240 денари
Во кошничка

Сос, кромид, морков, пиперка, тиквичка, шампињони

    ПОРЦИИ
Порција 240 денари
Во кошничка
Сос, пиперка лута, лук, магдонос, пармезан, пелат
    ПОРЦИИ
Порција 250 денари
Во кошничка

Четири вида сирење

    ПОРЦИИ
Порција 270 денари
Во кошничка

РИЖОТО

Порција ориз

    ПОРЦИИ
Порција 100 денари
Во кошничка

Тиквичка, морков, маслинка, пиперка, зеленчук, салати

    ПОРЦИИ
Порција 200 денари
Во кошничка

Пармезан, хопла, шампињони, зачин

    ПОРЦИИ
Порција 200 денари
Во кошничка

Четири вида сирење

    ПОРЦИИ
Порција 260 денари
Во кошничка
Морков, кари сос, магдонос, пченка, пршут, пармезан
    ПОРЦИИ
Порција 280 денари
Во кошничка

ПИЦИ

Кашкавал, пелат

    ПОРЦИИ
Средна 200 денари
Во кошничка

Кашкавал, пелат, шампињони

    ПОРЦИИ
Средна 200 денари
Во кошничка

Кашкавал, пелат, шунка

    ПОРЦИИ
Средна 200 денари
Во кошничка
Кашкавал, пелат, шампињони, шунка
    ПОРЦИИ
Средна 200 денари
Во кошничка

Кашкавал, пелат, шампињони, кулен

    ПОРЦИИ
Средна 220 денари
Во кошничка
Кашкавал, пелат, шампињони, тиквичка, домат, маслинки, пченка
    ПОРЦИИ
Средна 230 денари
Во кошничка

Четири сирења( Моцарела,Горгонзола,Пармезан, Кашкавал)

    ПОРЦИИ
Средна 270 денари
Во кошничка

Кашкавал,Пелат,Шампињони, Шунка,Св.Врат,Печеница,Пршут,Сирење

    ПОРЦИИ
Средна 300 денари
Во кошничка

Кашкавал,Пелат,Шампињони,Туна

    ПОРЦИИ
Средна 230 денари
Во кошничка

ПАСТРМАЈЛИИ

Месо Пилешко јајца

    ПОРЦИИ
Средна 190 денари
Во кошничка

Пилешко месо, јајца, сенф, кисели краставички, домат

    ПОРЦИИ
Порција 200 денари
Во кошничка

ПИЛЕШКО

Пилешки стек 250 гр, компир, зеленлук, мешавина

    ПОРЦИИ
Порција 200 денари
Во кошничка

Пилешко 250 гр, хопла, компир или ориз

    ПОРЦИИ
Порција 230 денари
Во кошничка

Пилешки стек 250 гр, кашкавал, сланина, компир, зеленчук

    ПОРЦИИ
Порција 260 денари
Во кошничка

Пилешко 200 гр, кромид, пиперка, домат

    ПОРЦИИ
Порција 200 денари
Во кошничка

ЗЕЛЕНЧУК И ЗАКУСКИ

Златна мешавина, мешан зеленчук, путер, зачини

    ПОРЦИИ
Порција 150 денари
Во кошничка

Печурки на путер 300 гр.

    ПОРЦИИ
Порција 150 денари
Во кошничка

Сирење на скара 200 гр.

    ПОРЦИИ
Порција 150 денари
Во кошничка

Кашкавал, фета сирење, пармезан трошки, зачини

    ПОРЦИИ
Порција 230 денари
Во кошничка

ФУРНАРИНКИ

Фурнаринки со сусам

    ПОРЦИИ
Порција 90 денари
Во кошничка
Фурнаринки со лук и путер
    ПОРЦИИ
Порција 100 денари
Во кошничка

Фурнаринки со кашкавал

    ПОРЦИИ
Порција 120 денари
Во кошничка

ВАФЛИ

Празна вафла
    ПОРЦИИ
Вафла 60 денари
Во кошничка
Класик со сирење
    ПОРЦИИ
Вафла 100 денари
Во кошничка

Кашкавал, шунка, шампињони, пелат

    ПОРЦИИ
Вафла 150 денари
Во кошничка

Шунка, кашкавал, павлака, доматно пире

    ПОРЦИИ
Вафла 160 денари
Во кошничка

Кашкавал, сирење, павлака, кисели краставички, пршут

    ПОРЦИИ
Вафла 210 денари
Во кошничка

Крем, чоколаден прелив, шеќер во прав

    ПОРЦИИ
Вафла 120 денари
Во кошничка

Џем од малина, овошен прелив

    ПОРЦИИ
Вафла 130 денари
Во кошничка

Џем од капина, овошен прелив

    ПОРЦИИ
Вафла 130 денари
Во кошничка

Џем од јагода, овошен прелив

    ПОРЦИИ
Вафла 130 денари
Во кошничка

Џем од вишна, овошен прелив

    ПОРЦИИ
Вафла 130 денари
Во кошничка

Нутела

    ПОРЦИИ
Вафла 150 денари
Во кошничка

Сезонско овошје

    ПОРЦИИ
Вафла 150 денари
Во кошничка

ПАЛАЧИНКА

Палачинка со чоколаден крем

    ПОРЦИИ
Палачинка 80 денари
Во кошничка
Палачинка со џем
    ПОРЦИИ
Палачинка 80 денари
Во кошничка

Палачинка со нутела

    ПОРЦИИ
Палачинка 100 денари
Во кошничка

Палачинка со мед

    ПОРЦИИ
Палачинка 100 денари
Во кошничка

TaurusMKD

Рејтинг 1 - бидејќи нема 0.Порачавме 3 порции, а добивме пластични кутии, во едната кутија спаковано месото за сите 3 порции, во друга компирот, во третата оризот - па ти прави си порции колку сакаш.Бонус, пластичните кутии несоодветни за складирање на жешки работи, па добивме и гратис стопени кутии и јадење со арома на пластика.Жапон - повеќе не!

30 август 2016

markovaena15

Одлично рижото, Ролованата пастрмајлија е супер! Кога стигнаа беа жешки уште. Ги препорачувам.

12 февруари 2016

TaurusMKD

вратена минимална нарачка - вратен рејтинг ;)Храната топ, ем вкусна ем жешка.

05 февруари 2016

TaurusMKD

ќе добиете повеќе рејтинг кога ќе ја вратите минималната нарачка како што беше

02 февруари 2016

Ве молиме прво најавете се како корисник за да додадете коментар.
Ве молиме прво најавете се како корисник за да додадете рејтинг за ресторанот.
Вашиот рејтинг е успешно зачуван. Ви благодариме за одвоеното време.